Blog związany z tematami technologicznymi. Recenzje, opisy i rozwiązania problemów natury technicznej, takich jak naprawa myszki, monitora, zasilacza, trochę o marketingu internetowym, SEO, SEM, pozycjonowanie. Czyli wszystko i nic ale może coś tutaj ciekawego dla siebie znajdziecie ;)

Serwisowa

Wymiana wtyczki w ładowarce od schodołazu

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 90

Schodołaz to takie egzotyczne urządzenie, które pomaga pokonywać przeszkody architektoniczne jak np. schody. Zasilane jest akumulatorem, który oczywiście musi być ładowany. A jak wiadomo sprzęt dla osób niepełnosprawnych jest drogi, to i sama ładowarka to koszt 700 zł. Dlatego trzeba było przystąpić do naprawy.

Po wstępnych oględzinach ładowarki u urwanego wtyku ładowania:

Można zmierzyć i stwierdzić, że jest to 5,5 mm na zewnątrz a w środku 2,1 mm. Więc nie pozostaje nic innego jak sprawdzić, polaryzację oraz odpowiednio polutować nową wtyczkę. Polaryzacja wygląda tak, już na gotowym i działającym złączu zasilania:

Po tak prostej i nieskomplikowanej naprawie, złącze zasilania od ładowarki schodołazu, która została poddana naprawie prezentuje się w następujący sposób

Konkluzja jest taka, że naprawa była bardzo ale to bardzo prosto i prawie bezkosztowa, bo jedyny koszt to nasz czas oraz cena nowego złącza zasilania, które jest groszowe. A plusy? Brak zapłaty za profesjonalny serwis, brak czasu oczekiwania liczonego w 14 dniach roboczych na naprawę a co za tym idzie bycie uziemionym przez ten okres czasu, przez osobę która korzysta z urządzenia jakim jest schodołaz.

Leave a Reply