Blog związany z tematami technologicznymi. Recenzje, opisy i rozwiązania problemów natury technicznej, takich jak naprawa myszki, monitora, zasilacza, trochę o marketingu internetowym, SEO, SEM, pozycjonowanie. Czyli wszystko i nic ale może coś tutaj ciekawego dla siebie znajdziecie ;)

pozycjonowanie, web

Trzy wtyczki dla WordPress’a, które warto znać.

Czasami, potrzebujemy aby nasza strona posiadała posiadała dodatkowe funkcje ale nie potrafimy ich sami wdrożyć. Korzystając z WordPress’a, mamy do dyspozycji wiele wtyczek, które mogą ułatwić nam życie.

Formularz kontaktowy

Jest niezbędnym elementem każdej strony internetowej. Dzięki niemu użytkownicy odwiedzający naszą witrynę, mogą się z nami skontaktować. Lecz nie każdy potrafi sam go wykonać, z pomocą przychodzi nam wtyczka o nazwie contact form 7, prosta wtyczka, która pozwala nam stworzyć m.in. formularz kontaktowy. Ale nie tylko, dzięki wykorzystaniu tej wtyczki, możemy stworzyć inne formularze jaki i informacje o RODO.

Optymalizacja strony, obrazków i skryptów.

W tym przypadku najlepszą wtyczką jest autoptimize. Dzięki tej wtyczce, możemy zoptymalizować naszą stronę aby kolokwialnie mówiąc była ‘szybsza’. Możliwości jakie oferuje ta wtyczka to: optymalizacja kodu HTML, JavaScript, CSS, optymalizacja obrazków, czcionek, usunięcie kodu CSS emoji, usunięcie ciągów zapytań z statycznych, asynchronizację plików JavaScript. Po zastosowaniu w odpowiedni sposób wtyczki, nasza strona będzie działać szybciej, a co za tym idzie, będzie odebrana przez użytkowników w bardziej przyjazny sposób.

Wtyczka dla poprawy SEO

Zdecydowanie wartą polecenia wtyczką, jeżeli mamy na myśli SEO jest wtyczka Yoast SEO. Jest to potężne narzędzie, które pomaga w pozycjonowaniu bloga oraz w zachowaniu odpowiedniej formy, chociażby wpisów. Oferuje ona nam takie rozwiązania jak:

 • Tworzenie XML sitemap,
 • Kontrolę nad okruszkami,
 • Możliwość dodawania linków kanonicznych,
 • Szablony meta dla tytułów jak i opisów,
 • Analizę treści pod kątem SEO,
 • Sprawdzenie jak wpis będzie się wyświetlał w wynikach wyszukiwarki,
 • Integracja z Google Search Console.

To tylko kilka z jej zalet. Warto się z nią zapoznać. Do tego występuje również w wersji premium, która oferuje jeszcze więcej możliwości. Taki must have, dla każdego komu zależy na tym aby jego wpisy były poprawne pod kątem SEO.

 

Jest to zbiór trzech wtyczek z którymi każdy użytkownik WordPress’a powinien się zapoznać. W świecie wtyczek znajdziemy dużo innych ciekawych, które również są warte polecenia, w niedalekiej przyszłości porozmawiamy sobie o wtyczkach, które mają za zadanie połączyć naszą stronę z mediami społecznościowymi.

2 Comments

 1. MagdaW

  Fajny opis tych potrzebnych wtyczek. Sama jestem początkującą blogerką i korzystam z WP. Nie potrafię ani php ani html na żadnym poziomie, więc większość rzeczy robią za mnie wtyczki. Te trzy które wymieniłeś są na prawdę pomocne!

 2. iksu

  Ha, te wtyczki to taki must have. Dlatego warto je znać.

Leave a Reply