Blog związany z tematami technologicznymi. Recenzje, opisy i rozwiązania problemów natury technicznej, takich jak naprawa myszki, monitora, zasilacza, trochę o marketingu internetowym, SEO, SEM, pozycjonowanie. Czyli wszystko i nic ale może coś tutaj ciekawego dla siebie znajdziecie ;)

mini recenzje, sprzęt

Test dysku SSD ADATA SU650 120 GB

ADATA SU650 to najtańszy przedstawiciel dysków SDD zbudowany na kościach 3D TLC. Jest to bardzo ciekawa alternatywa dla osób które, chcą swoje standardowe dyski talerzowe wymienić, na coś szybszego, co sprawi wzrost wydajności i przyspieszy działanie systemu. Dysk ADATA SU650 obsługuje standard łącza, jakim jest SATA 3 zapewniający prędkość transferu danych na poziomie 6 Gb/s.

Co dostajemy w opakowaniu

Dysk otrzymujemy w skromnym opakowaniu z przezroczystego plastiku i tektury.

Sam dysk jest wykonany z dość mocnego czarnego matowego aluminium i prezentuje się całkiem przyjemnie (o ile możemy mówić, że dyski twarde mogą być ładne ;)), jego waga to zaledwie 48 gram:

Wyniki testów syntetycznych

Wynik z testu w AS SSD Benchmark:

Wynik testu z benchmarku wbudowanego w Partition Wizard:

Podsumowanie

W tak niskiej cenie za jaką możemy dostać dysk SSD ADATA SU650 120 GB, nie ma się do czego przyczepić. Dysk prezentuje zadowalającą wydajność i osoby szukające dysku do laptopa lub chcące wymienić swoje dyski HDD, powinny rozważyć produkt ADAT’y, gdyż w cenie poniżej 100 zł, będzie bardzo trudno znaleźć dysk SSD o podobnych parametrach.

Leave a Reply