Blog związany z tematami technologicznymi. Recenzje, opisy i rozwiązania problemów natury technicznej, takich jak naprawa myszki, monitora, zasilacza, trochę o marketingu internetowym, SEO, SEM, pozycjonowanie. Czyli wszystko i nic ale może coś tutaj ciekawego dla siebie znajdziecie ;)

Serwisowa, sprzęt

Mouse bungee DIY

W dzisiejszym wpisie chciałem pokazać w jak prosty sposób z jednego narzędzia z warsztatu elektronika za kilka zł zrobić mouse bungee.

Co będzie nam potrzebne ?

Trzecia ręka,
• Taśma klejąca lub rurki termokurczliwe.

Zaczynamy

Na zaciski na trzeciej ręce zakładamy rurki termokurczliwe lub oklejamy taśmą aby nie uszkodziły nam kabla:

Stawiamy w odpowiednim miejscu za podkładką:

i cieszymy się mouse bungee, za cenę kilku zł lub szrotu z naszego warsztatu elektronicznego.

Na koniec

Według mnie pomysł jest fajny bo często trzecie ręki się psują i je wyrzucamy kupując nowe. A tak można nadać im nowe życie. Według mnie mouse bungee to i niedoceniana rzecz, ale mało komu chce się wydać dużą sumę pieniędzy na coś co będzie im tylko trzymać kabel do myszki. Jest to jeden ze sposobów które można wykorzystać by coś takiego zrobić. W sieci jest na pewno dużo więcej pomysłów jak mouse bungee zrobić, ale ten wydał mi się najprostszy, biorąc pod uwagę fakt, że trzecia ręka leżała od wielu miesięcy nieużywana.

1 Comment

  1. Jakub Łapanowski

    Dobre dobre, ja mam kabel myszki przepuszczony przez otwór w stopce monitora wraz z innymi kablami i też daje radę, ale wiaddomo, elastyczności to nie ma żadnej 🙂

Leave a Reply