Blog związany z tematami technologicznymi. Recenzje, opisy i rozwiązania problemów natury technicznej, takich jak naprawa myszki, monitora, zasilacza, trochę o marketingu internetowym, SEO, SEM, pozycjonowanie. Czyli wszystko i nic ale może coś tutaj ciekawego dla siebie znajdziecie ;)

android, Serwisowa

LG bootloop – jak sobie w prosty sposób poradzić ?

lg petla

Bootloop

Czym jest bootloop ? jest to pętla rozruchowa, która sprawia, że telefon lub tablet wisi nam na logu producenta lub animacji startowej. Ze względu na to, że się zapętlił i powtarza tą czynność w nieskończoność. Wyjęcie baterii nic nie pomoże. Czasami hardreset i przywrócenie ustawień fabrycznych pomaga a gdy to nie pomoże to co dalej ?

Jak sobie poradzić

Możemy oddać telefon do serwisu albo samemu sobie z tym poradzić. Polecam drugi sposób dla osób które mają minimalną wiedzę z obsługi komputera. Potrzebujemy:

To zaczynamy instalujemy Mobile Support Tool, potem sterowniki i mamy przygotowany komputer do działania. Następnie podłączamy kabel USB do komputera! Wyłączamy telefon i teraz najważniejsza rzecz. Na wyłączonym telefonie trzymamy przycisk Volume UP (ten do zwiększania poziomu głośności) i trzymając tak przycisk podłączamy kabel USB do telefonu. Dzięki takiemu zabiegowi dostaniemy się do download menu. To pozwoli nam zaktualizować/naprawić błędy Androida które powodują bootloop’a. Odpalamy LG Mobile Support Tool’a

 

 

 

 

 

Wybieramy z menu programu „dodatkowe funkcje” a następnie „Awaryjne odzyskiwanie oprogramowania”.

 

 

 

 

 

 

I czekamy aż program pobierze odpowiednie oprogramowanie i zainstaluje je w telefonie. Po wszystkim powinniśmy mieć sprawy i działający telefon lub tablet.

Kilka uwag

  • pod żadnym pozorem nie odpinaj telefonu od komputera podczas aktualizacji,
  • wykonuj aktualizacje tylko na komputerze który jest sprawny i nie resetuje się randomowo,
  • zadbaj o to byś nie miał w momencie aktualizacji awarii związanej z dostawą prądu,
  • wszystkie dane z telefonu najprawdopodobniej zostaną utracone, pamiętaj o robieniu back up’ów. W dobie wszechobecnych chmur nie jest to trudne,
  • możliwe, że utracisz gwarancję.

Na koniec

Firma LG zapewniła fajny soft do naprawy uszkodzonego OS’u, więc w przypadku błędów systemowych można sobie poradzić każdy i zaoszczędzić na kosztach serwisu. I będziesz miał/a satysfakcje z własnoręcznie usuniętego błędu. Należy też pamiętać o tym, że jeżeli mamy telefon ciągle na gwarancji to warto go wtedy na nią oddać, aby jej nie stracić. Bo szczerze, nie mam pojęcia jak autoryzowane serwisy podchodzą do telefonów po takim zabiegu.

Leave a Reply